Aszad őszinteségében is kételkedik a francia elnök
Szíria - Sarkozy nem hisz a tűzszünet tartósságában
Nem hisz a szíriai hadsereg és a lázadók közötti tűzszünet tartósságában a francia elnök.
2012.04.13 12:21MTINicolas Sarkozy az I-Télé televíziónak adott pénteki interjújában hangsúlyozta, hogy ugyanígy nem hisz Bassár el-Aszad szíriai elnök őszinteségében.
Közben az arab országban már meg is sértették a csütörtök reggel életbe lépett tűzszünetet.
Sarkozy szerint feltétlenül szükséges, hogy nemzetközi megfigyelőket küldjenek Szíriába a helyzet felmérésére. " A nemzetközi közösségnek élnie kell a felelősségével, és ki kell alakítania Szíriában humanitárius folyosókat a diktátor elől menekülők számára - tette hozzá a francia elnök.
Sarkozy és amerikai kollégája, Barack Obama az Annan-béketerv "lelkiismeretes és feltételek nélküli" tiszteletben tartására intették a szíriai hatóságokat. Egy videokonferencián a két államfő figyelmeztette a damaszkuszi rezsimet, hogy cselekedetei alapján fogják megítélni. Hangsúlyozták, hogy a népellenes bűnök elkövetőit felelősségre fogják vonni.
Azzal kapcsolatban, hogy tuareg lázadók és iszlamista csoportok uralmuk alá vonták Mali északi részét, a francia elnök az interjúban beszélt arról is, hogy szerinte el kell kerülni "egy terrorista vagy iszlamista állam kialakulását" az afrikai Száhel-övezetben. Rögtön hozzátette: ha katonailag be kell avatkozni, Franciaország nem lesz ott az első vonalban, esetleg "segíthet", mint Mali volt gyarmattartója.
"Létezik az ECOWAS, a térség országainak szervezete, amelynek tagja egyebek között Mauritánia, Niger, Algéria, és amelyre fontos szerep hárul, ezen kívül hozhat döntéseket az Afrikai Unió is vagy az ENSZ Biztonsági Tanácsa" - jelentette ki Sarkozy.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06