Tilosban demonstráltak
Könnygázzal oszlattak fel egy tuniszi tüntetést
Könnyfakasztó gránátokat bevetve oszlatott fel egy tüntetést a tunéziai rendőrség a fővárosi Habib Burgiba sugárúton hétfőn.
2012.04.09 13:41MTIEgy néhány napja hozott rendelkezés értelmében Tuniszban ezen a sugárúton tilos demonstrálni. Ennek ellenére több százan vonultak a helyszínre, hogy megemlékezzenek a tunéziai mártírok napjáról és tiltakozzanak a tüntetéseket a sugárúton betiltó hatósági rendelkezés ellen.
A tüntetők közül sokan közülük nemzeti lobogóba burkolták magukat. A megmozdulás nem tartott félóránál tovább. A sisakos-pajzsos rohamrendőrök által bevetett könnygáz hatására a tömeg szétszéledt, mindenki a sugárúthoz csatlakozó mellékutcákba, illetve a környező kávézókba és üzlethelyiségekbe menekült.
A Habib Burgiba sugárút a tunéziai forradalom egyik jelképe, mivel megannyi tüntetés helyszíne volt. Március 28-án a hatóságok iszlamisták egy csoportjának gyújtogatással kísért tüntetése után tiltották be a demonstrációkat.
Szombaton állástalan diplomások próbáltak meg felvonulni a sugárúton, de őket is szétkergették.
A mártírok napján az észak-afrikai országban annak a tuniszi tüntetésnek az áldozataira emlékeznek meg, amelyet az akkori gyarmattartó Franciaország karhatalma 1938. április 9-én vérbe fojtott.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06