Fejbe verték a fotóriporter-szövetség elnökét

A rendőri önkény ellen tüntettek a görög újságírók

Több tucat görög újságíró, fotóriporter és érdekvédelmi szervezetek képviselője tüntetett Athénban pénteken a rendőri önkény ellen.

2012.04.06 16:16MTI

Csütörtökön este egy rohamrendőr gumibottal fejbe verte Mariosz Loloszt, a görög fotóriporterek szövetségének elnökét, akit fejsérülésével péntek délután operálnak meg, de kihallgatható állapotban van. Mint a szövetség közölte, a fotós akkor sérült meg, amikor a rendőrség megpróbálta feloszlatni a parlament előtti tiltakozó tömeget és egy rendőr gumibotjával hátulról találta el. Egyértelműen felismerhető volt, hogy újságíró.
   
Szerdán már hasonló incidensre került sor, akkor a rendőrök egy görög újságírónőt sebesítettek meg.
   
Az athéni kormány sajnálatának adott hangot és megígérte az eset kivizsgálását, és az elkövető "felelősségre vonását". Görögországban sűrűn tartanak tiltakozó megmozdulásokat a megszorító intézkedések miatt, és előfordulnak összecsapások is a rendőrséggel. Mindazonáltal a csütörtöki, amelyen mintegy hatszáz ember vett részt - a fotóssal történt incidenstől eltekintve - békésen zajlott le.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.