Távozással fenyeget az olasz miniszterelnök
Vége a "mézesheteknek": Monti ultimátumot adott
Ultimátumot adott a szakszervezeteknek és a szakértői kormány távozásával fenyegetett Mario Monti miniszterelnök, az idő előtti választások lehetőségét azonban a pártok elvetették.
2012.03.28 08:25MTIA Corriere della Sera napilap szerdán közölt felmérése szerint a kormány népszerűsége visszaesett. A március elején mért hatvan százalék feletti támogatottság negyvennégy százalékra süllyedt. A fordulatot a munka törvénykönyvének tervezett reformja okozta. A kormány és a szakszervezetek egyeztetése eredménytelenül zárult. A Monti-kormány által bejelentett munkapiaci változtatásokról a római parlament dönt az április 2-tól.
A szakszervezetek a pártok segítségében bíznak az általuk követelt engedmények elérésére, Monti azonban egyértelműen fogalmazott: "ha Olaszország nem kész a változásokra, a kormány átadhatja a helyét".
Az olasz sajtó máris októberi választásokról írt. A SkyTg24 hírtelevízió által végzett felmérés szerint az olaszok 63 százaléka szerint nem lesz előrehozott választás, 37 százalék viszont úgy ítélte meg, hogy nem kizárt a tavaly novemberben a 2013-as tavaszi választásokig kinevezett Monti korábbi távozása.
Miközben a világ csodálja a Monti-kormányt, Olaszország kezd csalódni - írta a szerdai sajtó. Az újságok már év elején húsvétra jósolták meg a közgazdász miniszterelnök és az olaszok közötti "mézeshetek" végét. Az olasz püspöki kar is véleményt mondott a kormány képviselte szigorúság mellett társadalmi egyenlőséget is sürgetve.
"Az októberi választás ostobaság"- jelentette ki Pierluigi Bersani, a Demokrata Párt (PD) főtitkára és Franco Frattini, a Szabadság Párt (PdL) volt kormányerő politikusa is határozott nemet mondott Monti idő előtti távozására. Elemzők szerint a PD kockáztat többet: Monti gazdaságpolitikájának támogatása miatt a balközép párt jelentős szavazóbázist veszíthet.
A két legnagyobb parlamenti erőt képviselő PD és PdL a kereszténydemokrata Harmadik Pólussal időközben egyeszségre jutott az új választási törvényről, mely többek között a jelenlegi 945-ről 750-re csökkentené az olasz parlament létszámát.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06