2013. január 1.
Ingyenes tömegközlekedést ígérnek az észt fővárosban
Ingyenes lesz a tömegközlekedés 2013. január 1-jétől a 416 ezres észt fővárosban, Tallinnban - közölte Edgar Savisaar polgármester.
2012.03.27 12:38MTITallinn a finn és az orosz turisták közkedvelt célpontja, és az első európai főváros, ahol bevezetik az ingyenes tömegközlekedést. Savisaar hétfőn hangsúlyozta, hogy az intézkedéssel Tallinn egyben "az európai zöld mozgalom zászlóshajójává" is válik, lakosai pedig fellélegezhetnek.
A jegyeladásokból származó bevételek jelenleg a tömegközlekedésre fordított kiadásoknak 33 százalékát fedezik.
Helyi médiaértesülések szerint a döntés mintegy 20 millió euróba kerül majd, de tisztségviselők azzal érvelnek, hogy annak következményeként jócskán csökkeni fog a forgalomban részt vevő gépkocsik száma.
A polgármester ellenfelei pazarlásnak tartják az intézkedést, amely szerintük a hajléktalanok menedékévé teszi a tömegközlekedési eszközöket, valamint azt állítják, hogy Savisaar így próbálja népszerűsíteni a parlamentben ellenzékben lévő pártját, az Észt Centrumpártot.
Egy hétfői felmérés szerint a balközép centrumpárt elvesztette vezető szerepét az ellenzéken belül a Szociáldemokrata Párttal szemben. Az 1,3 milliós Észtország 2004-ben csatlakozott az Európai Unióhoz, és 2011-ben vezette be az eurót.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06