Ötven holttestet már megtaláltak

Kivégzett egy afgán falut a lavina

Az ENSZ közölte: egy falu csaknem teljes lakosságával végzett egy lavina az Afganisztán északkeleti részén fekvő Badahsán tartományban, a tádzsik határ közelében.

2012.03.10 16:10MTI

Ötven holttestet megtaláltak, 145 embert pedig eltűntként tartanak nyilván, de nincs esély arra, hogy hat nappal a szerencsétlenség után élve bukkanjanak rá bármelyikükre.
   
A 199 lakosú faluban a lavinát csupán négy lakos élte túl, sérülésekkel, az ő megmenekülésükről még kedden beszámolt a tartományi tanács vezetője.
   
Az elmúlt egy hónapban nagy havazások voltak Afganisztán több részén. Az országban legalább 14 éve nem volt olyan kemény tél, mint az idén.
   
"Ezt a tragédiát valószínűleg több másik követi a közeljövőben, és a nagy havazásoknak nem csak lavinák lesznek a következményei, hanem néhány hét múlva súlyos árvizek is szerte az országban" - jelentette ki szombati közleményében Michael Keating, az ENSZ humanitárius ügyeket koordináló tisztségviselője. 
   
Az AFP összesítése szerint csak Badahsánban ezen a télen több mint 90 ember halt meg a hideg következtében, köztük 35 gyerek tüdőgyulladásban két nap alatt február végén.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.