Követendő jó példa a tagállamok számára
Takarékosság? Járjanak az élen az uniós intézmények!
Herczog Edit az EP szerda esti, az uniós intézmények 2013-as büdzséjéről szóló vitájában úgy érvelt: "Ezekben a gazdaságilag igen nehéz időkben az Európai Unió intézményeinek élen kell járniuk a költséghatékonyság, a strukturális átalakítás és az intézmények közti hatékonyabb párbeszéd terén, így mutatva követendő, jó példát a tagállamok számára".
2012.02.16 11:59ma.huA Költségvetési Bizottság póttagja szerint nem szabad azonban, hogy a megtakarításokkal veszélybe sodorjuk az Unió jogalkotási tevékenységét. „Hogyan végezhetünk a mostanihoz fogható színvonalas munkát úgy, hogy közben befagyasztjuk az intézmények igazgatási költségvetését, megtakarításra ösztönözzük őket a humánerőforrás-gazdálkodás területein?” – tette fel a kérdést Herczog. „Fontos tudnunk, hogy már a 2012-es költségvetésből is jelentős összegeket sikerült megtakarítani a szerkezeti átalakítások, átszervezések révén, mely tendenciát tartanunk kell a jövőben is!” – fogalmazott a képviselő.
Herczog egyetért azokkal, akik szerint az egyik lehetséges irány az intézmények közti hatékonyabb kommunikáció, mely révén növelhető a technológiai kapacitás, átcsoportosításokkal hatékonyan oldható meg a szakképzett munkaerő hiánya. Támogatja a képviselő azt a javaslatot, amely egy független munkacsoport felállítását szorgalmazza az EP költségvetésének vizsgálatára, továbbá üdvözlendőnek tartja a Költségvetési Bizottság és az Elnökség, az éves költségvetési eljárás kapcsán folytatott szoros együttműködését is. „Törekedni kell az intézmények közötti differenciálásra, hiszen az új képviselők is meg kell, hogy kapják azt a támogatást és infrastrukturális hátteret, amelyet a jelenlegiek ” – utalt Herczog a közelgő horvát csatlakozásra.