Enyhülés várható
Már 131 embert mészárolt le hideg Ukrajnában
Ukrajnában vasárnapra 131-re nőtt a kemény tél halálos áldozatainak száma.
2012.02.05 12:55MTIAz ukrán rendkívüli helyzetek minisztériumának jelentése szerint az utóbbi egy nap során kilencen fagytak meg az országban. Az elmúlt kilenc nap alatt 2300-an kértek orvosi segítséget fagysérülések és kihűléses tünetek miatt, közülük 1800-an kórházi kezelésre szorultak – olvasható a közleményben.
Az országban jelenleg 3216 ideiglenes melegedő működik, ezekben január 27-e óta 75 ezren fordultak meg, csak szombaton több mint 10 ezer rászorulót láttak el bennük.
A meteorológiai szolgálat a következő napokra Ukrajna területének nagyobb részére a kemény fagy jelentős enyhülését jósolja, ezért hétfőtől a tanítás újraindítását tervezik az ország több régiójának iskoláiban. A hét második felében 17 ezer tanintézetben rendeltek el fagyszünetet, ami 4,5 millió tanulót érint.
Az ukrajnai megyék közül Kárpátalján zárták be a legkevesebb iskolát, a térség hat hegyvidéki járásának mindössze 109 oktatási intézményében szünetel az oktatás.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06