Tombol a vírus Kínában
Újra gyilkolt a madárinfluenza
Egy hónapon belül már a második ember halt meg madárinfluenzában (H5N1) Kínában. A halálesetek különösségét az adja, hogy egyik áldozat sem került kapcsolatba szárnyasokkal a megbetegedését megelőző egy hónapban.
2012.01.23 17:39MTIMindkét halálos áldozat 39 éves volt, és Dél-Kína két, csaknem szomszédos tartományában élt. Egyikük december 31-én halt meg, másikukat pedig néhány napra rá, január 6-án vették fel egy kórházba - írta honlapján a The New York Times című amerikai napilap.
A H5N1 fertőzött szárnyasokon, illetve azok tojásain vagy ürülékén keresztül terjed. Szakértők szerint a vírus világjárványt okozhatna, ha egy könnyebben terjedő mutációja alakulna ki.
Az első áldozattal kapcsolatban állt emberek tünetmentesek maradtak, és egyelőre a második áldozat közeli ismeretségi körében sem bukkantak madárinfluenza nyomaira. Így néhány szakértő kizárja, hogy a megbetegedések oka a H5N1-nek egy esetleg új, emberről emberre terjedő fajtája lett volna.
Az Egészségügyi Világszervezet adatai szerint a H5N1-gyel fertőzött 582 ember közül 343 halt meg. Kína hatalmas mezőgazdasági területeivel és a világ legnagyobb szárnyasállományával a betegség melegágyának számít. Az utóbbi időben Vietnámból és Indonéziából érkezett hír hasonló madárinfluenzás halálesetekről.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06