64 éves volt
Megölte magát a román húsgolyó király
Elhunyt a román "húsgolyó király": Ion Oita önkezűleg vetett véget az életének 64 éves korában.
2012.01.13 16:55MTIOita állítólag a fiát is érintő bírósági ügy végkimenetele miatt lett öngyilkos. A 64 esztendős férfi felakasztott holttestére A púpos elnevezésű éttermének egyik félreeső szárnyában találtak rá, halálának híre futótűzként terjedt egész Romániában.
A Bukarest északi részén működő falatozó olyan hírességeket látott már vendégül mint a brazil író Paulo Coelho, a román szoprán Mariana Nicolaesco, és Traian Basescu román államfő, akiket egyetlen közös cél vezérelt, mégpedig hogy megkóstolják a Balkán legfinomabbjai között számon tartott húsgolyókat.
A "húsgolyó király" 1996-ban nyitotta meg éttermét karöltve a Púposnak becézett Sandu Andrei séffel, akire a grill mögötti negyven évnyi álldogálás miatt ragadt ez a becenév. A két férfi 1975-ben találkozott először, amikor Andrei még egy apró dél-romániai városkában sütötte a húsokat. Oita, az agyafúrt üzletember azonban addig győzködte, míg végül belevágtak a "húsgolyó-bizniszbe".
"Pótolhatatlan veszteség számunkra, de az étterem tovább fog működni" - mondta Andrei.
A kis bukaresti étterem előtt Oita halál óta is egymást érik a luxusautók, az emberek továbbra is élvezik a 240 forintnak megfelelő összegért kapható pazar gombócokat. A séf szerint a híres húsgolyó titka a legfrissebb disznó-, illetve marhahús és a megfelelő fűszerezés. Andrei persze hét lakat alatt őrzi saját titkos receptjét.
A húsgolyó valójában nem tartozik a hagyományos román konyhához, hanem Törökországból, az oszmán birodalom idejéből származik. Ettől függetlenül az egyik legalapvetőbb fogásnak számít szerte a Balkánon.