3 halott
Pokolgép robbantotta szét a NATO-katonákat
Életét vesztette a NATO vezette afganisztáni nemzetközi biztonsági erő (ISAF) három katonája az ország keleti részén, miután felrobbant mellettük egy házilagos készítésű robbanószerkezet.
2011.12.28 07:14MTIA biztonsági erő közleményéből mindössze annyi derült ki, hogy az eset kedden történt, de sem az elesett katonák állampolgárságát, sem az incidens pontos helyét nem tették közzé.
A házilagos készítésű pokolgép a Nyugat támogatását élvező kabuli kormány ellen fellázadt, vallási fanatikus muzulmán tálib lázadók kedvenc fegyvere. Afganisztánban jelenleg mintegy 130 ezer külföldi katona szolgál, köztük 90 ezer amerikai.
A hatalomból tíz éve elűzött tálibok kormányellenes felkelése az elmúlt években egyre erőteljesebbé vált és mára csaknem az egész országra kiterjedt.