Halott a JEM vezéralakja
A szudáni hadsereg végzett egy lázadóvezérrel
A szudáni hadsereg vasárnapi bejelentése szerint megölte a nyugat-dárfúri régió legjelentősebb lázadócsoportja, az Igazság és Egyenlőség Mozgalom (JEM) vezérét, Halil Ibrahimt.
2011.12.25 11:31MTIA SUNA szudáni állami hírügynökség vasárnap rövid sms-hírben számolt be arról, hogy a katonák Észak-Kordofán államban, Vad Banda körzetében ölték meg a JEM vezéralakját.
A Halil Ibrahim vezette Igazság és Egyenlőség Mozgalom harcosai 2008-ban megpróbálták megrohamozni Kartúmot. Szudánt elhagyva Líbiában Moammer el-Kadhafi rendszerét támogatták, de annak összeomlásakor nemrég a sivatagon keresztül átvonultak Dárfúrba.
A JEM Dél-Kordofánból éveken át próbálkozott azzal, hogy támadásokat szervezzen a kőolaj-létesítmények ellen.