Iránban veszett nyoma, segítséget kér
Videón üzent az évekkel ezelőtt eltűnt volt FBI-ügynök
Videoüzenetben adott életjelt magáról Robert Levinson egykori FBI-ügynök, akinek 2007 márciusában nyoma veszett a Perzsa-öbölben található Kis szigeten.
2011.12.09 19:59MTIA videót a család weboldalára pénteken töltötték fel.
"Segítségre van szükségem az amerikai kormány részéről" - jelentette ki a videón a 63 éves Levinson, aki eltűnésekor magándetektívként dolgozott, s amerikai tisztségviselők szerint nem a kormány nevében járt el.
"Kérem, segítsenek hazajutnom. Az Egyesült Államok szolgálatában eltöltött 33 év megérdemel ennyit" - mondta a feltehetően 2010-ben felvett üzenetben Levinson, aki arra panaszkodott, hogy kifogyóban van a cukorbetegség elleni gyógyszere.
A család novemberben kapta meg a felvételt, de csak most hozta nyilvánosságra. Levinson felesége, Christine és egyik fia, David a weboldalon keresztül próbált meg kommunikálni a fogva tartókkal.
"Megpróbáltunk kapcsolatba lépni önökkel, de önök sohasem válaszoltak" - mondta üzenetében David. Megköszönte az ismeretlen csoportnak, hogy gondját viselte az apjának, és kérte, hogy juttassa el követeléseit a családhoz.
Hillary Clinton amerikai külügyminiszter március elején Teherántól kért segítséget Levinson felkutatásához. Mint mondta, a nyugállományba vonult FBI-ügynök életben van, a térségben tartják fogva, az amerikai hatóságoknak értesüléseik vannak az egykori szövetségi nyomozóról.
"Ez egy folyamatban lévő nyomozás. Többet nem mondhatok el. Ami fontos: azon dolgozunk, hogy Bob Levinsont épségben hazahozzuk a családjához, Floridába" - jelentette ki újságíróknak Hillary Clinton.
Egy névtelenséget kérő amerikai kormányzati tisztségviselő a The Washington Postnak tavasszal elmondta: iráni hivatalos személyek néhány hónappal ezelőtt jelezték, hogy készek lennének segítséget nyújtani a férfi felkutatásához.
Iráni hivatalos személyek azonban korábban többször nyilatkoztak úgy is, hogy nincs tudomásuk az eltűnt amerikai hollétéről.
Christine Levinson szerint a férje, aki 10 évvel ezelőtt lépett ki az FBI-tól, azért utazott Dubajból a csempészparadicsomnak tartott Kisre, hogy ott magánnyomozóként megpróbáljon egy térségben működő, cigarettahamisító hálózat nyomára bukkanni.
Kapcsolódó írások:
- Az FBI-t is érdeklik Scarlett Johansson meztelen fotói
- Barátja szerint az FBI kergette a halálba Hemingwayt
- Arlingtoni temetőbotrány: az FBI is beszállt a vizsgálatba
- Nagypályás gengsztert fogott az FBI
- Nagyobb nyomozati hatáskört kapnak az FBI ügynökei
- FBI: tavaly 247 terrorista kapcsolatokkal gyanúsított személy vásárolt fegyvert