Hat embernél vizsgálódtak a hatóságok
Házkutatás egy náci mészárlás gyanúsítottjainál
A német rendőrség közölte: házkutatást tartottak hat, nyolcvanas éveiben járó férfinál, akik a gyanú szerint a náci hadsereg katonáiként 1944. június 10-én részt vettek a franciaországi Oradour-sur-Glane-ben lezajlott mészárlásban.
2011.12.05 15:26MTIA hat gyanúsított annak az ezrednek a tagja volt, amely legalább 642 oradouri lakos - köztük 247 gyerek - haláláért tehető felelőssé. A falu férfilakosságát egy pajtában gyűjtötték össze, majd sortüzet nyitottak rájuk, míg a nőkre és a gyerekre rágyújtották a templomot.
Az utóbbi hetekben lezajlott házkutatások során a náci bűncselekmények felderítéséért felelős szövetségi hivatalnak nem jutottak birtokába döntő bizonyítékok. A nyomozók szerint a gyanúsítottak egyelőre nincsenek kihallgatható állapotban, és azt állítják, hogy nem vettek részt a mészárlásban.
A hatóságok Kölnben, valamint Bielefeld, Berlin, Darmstadt és Hannover térségében kutattak át lakásokat.