Korrupciós ügybe keveredett?
Tunézia nemzetközi elfogatóparancsot adott ki Arafat özvegye ellen
Nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki a tunéziai hatóságok Jasszer Arafat néhai palesztin vezető özvegye ellen - közölte hétfőn a tuniszi igazságügyi minisztérium.
2011.10.31 18:42MTIA tárca nem indokolta meg a Párizsban élő, de az év egy részét Máltán töltő Szúha Tauíl elleni intézkedést.
Hírek szerint a 48 éves nő - egy befolyásos ciszjordániai keresztény család sarja, aki az Arafattal 1990-ben titokban megkötött házassága után áttért a muzulmán hitre - korrupciós ügyben érintett. Az eset a Tunisztól északra - az ősi Karthágóban - működő nemzetközi iskolával kapcsolatos, amelyet 2007-ben közösen alapított Szúha Tauíl és a Szaúd-Arábiában száműzetésben élő volt tunéziai First Lady, Lejla Trabelszi, a hatalomból a "jázminos forradalom" nyomán idén év elején elűzött Zin al-Abidin Ben Ali felesége.
A néhai palesztin vezető felesége a hét végén egy Londonban kiadott arab nyelvű újságnak elmondta, hogy semmi köze az iskolához, mert 2007-ben lemondott róla üzlettársa unokahúgának a javára. Tény, hogy az iskolaalapítás után nem sokkal összekülönbözött egymással a két nő, és ben Ali elnök megfosztotta a tunéziai állampolgárságtól Szúha Tauílt.
Az asszony Arafat 2004-ben bekövetkezett halála után telepedett le Tunéziában, és szerzett állampolgárságot.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06