Újabb amerikai támadás Észak-Vazirisztánban
Pakisztán: négy iszlamista lázadót gyilkoltak le a drónok
Pakisztáni katonák közölték: négy iszlamista lázadó halt meg pénteken egy újabb amerikai dróntámadásában.
2011.10.14 18:13MTIAz amerikaiak ezzel két napon belül harmadszor hajtottak végre dróntámadást a tálibok és az al-Kaida fegyvereseinek fellegváraként szolgáló északnyugat-pakisztáni törzsi területeken.
Az amerikai pilóta nélküli, távirányítású repülőgép két rakétát lőtt ki egy gépkocsira Darpa Hel faluban, amely nem messze fekszik az Afganisztánnal határos Észak-Vazirisztán terület legnagyobb városától, Mirámsáhtól. "A járműben tartózkodó négy személy mindegyike meghalt" - mondta el a biztonsági szolgálatok egyik helyi tisztségviselője.
Az amerikai drónok előző nap is végrehajtottak két légicsapást Pakisztán törzsi területein, összesen tíz lázadót ölve meg, köztük négyet ugyancsak Darpa Hel településnél, s a támadásban életét vesztette a Hakkani-hálózat egyik parancsnoka, akit Dzsalíl néven azonosítottak.
A Hakkani-hálózatot az Afganisztánban szolgáló amerikai csapatok legveszélyesebb ellenségeként tartják számon. Tagjai követték el szeptember közepén a kabuli amerikai nagykövetség és az ottani NATO-főhadiszállás elleni terrortámadást, s a szervezet az Egyesült Államok szerint bizonyíthatóan kapcsolatban áll az iszlámábádi kormánnyal.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06