A felkelők állítása szerint Szirtben került kézre
Elfogták Mutaszim Kadhafit?
A hatalmat gyakorló Átmeneti Nemzeti Tanács (ÁNT) bejelentette: Szirtben elfogták a bukott líbiai diktátor, Moammer el-Kadhafi egyik fiát, Mutaszimot.
2011.10.13 13:53MTIAz ÁNT képviselői szerint Mutaszim Kadhafi még kedden esett fogságba, amikor családjával együtt gépkocsival menekülni próbált apja szülővárosából.
Szerdán Bengáziba szállították át az elfogott Kadhafi-fiút, ahol már meg is kezdődött kihallgatása - közölte az ÁNT.
A lázadó erők az eddigi legnagyobb szabású támadást indították szombaton Moammer el-Kadhafi szülővárosa, Szirt ellen, amelynek védelmét éppen Motasszim Kadhafi irányította. Szirt teljes elfoglalása révén - ez már csak napok kérdése - az ÁNT harcosai gyakorlatilag egész Líbiára kiterjesztenék az ellenőrzésüket, két hónappal azután, hogy bevették az ország fővárosát, Tripolit.
Egy felkelőparancsnok cáfol
A líbiai felkelők egyik katonai parancsnoka cáfolta csütörtökön, hogy elfogták a bukott líbiai diktátor, Moammer Kadhafi egyik fiát, Mutaszimot. A Kadhafi-fiú elfogását a líbiai hatalmat gyakorló Átmeneti Nemzeti Tanács (ÁNT) egyik magas rangú tisztségviselője jelentette be az előző nap.
Az ÁNT-tisztségviselő azt mondta szerdán, hogy Mutaszimot Moammer Kadhafi szülővárosában, az ostromlott Szirtben fogták el kedd este, amikor családjával együtt gépkocsival menekülni próbált onnan. Bengáziba szállították át, ahol már meg is kezdődött kihallgatása - tette hozzá akkor a tisztségviselő.
"Nem igaz, hogy Mutaszimot elfogták, de vannak olyan foglyaink, akik azt állítják, hogy Moammer Kadhafi Szirtben van" - mondta csütörtökön Viszám ben Ahmed, a szirti front egyik hadműveleti parancsnoka. Dzsalál el-Gallál, az ÁNT bengázi szóvivője is úgy nyilatkozott, hogy nem tud Mutaszim Kadhafi elfogásáról.
Az ÁNT szirti harcosai csütörtökökön arról számoltak be, hogy előző nap a városban elfogták Hálid Tantus líbiai főmuftit, a Kadhafi-rendszer legmagasabb rangú muzulmán vallási méltóságát, aki a felkelés alatt mindvégig támogatta Kadhafit.
A lázadók az eddigi legnagyobb szabású támadást indították szombaton Szirt ellen, amelynek védelmét éppen Mutaszim Kadhafi irányította. Szirt teljes elfoglalása révén - ez már csak napok kérdése lehet - az ÁNT harcosai gyakorlatilag egész Líbiára kiterjesztenék ellenőrzésüket, két hónappal a főváros bevétele után.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06