Hullák mindenütt
Mészárlás Mexikóban: harminckét legyilkolt emberre bukkantak
Harminckét legyilkolt ember holttestére bukkantak a hatóságok csütörtökön a Mexikó délkeleti részén fekvő Veracruz város külterületén, három különböző helyen.
2011.10.07 08:00MTIA kormány éppen két nappal korábban jelentette be: különleges rendőri és katonai erőket vezényel a Mexikói-öböl partján fekvő Veracruz szövetségi államba. Ugyanebben az államban a múlt hónapban, szeptember 20-án 35 holttestet találtak egy szálloda előtt, két teherautóban.
A Golfo és a Los Zetas drogkartellek már egy éve véres háborút vívnak a Veracruz kábítószerpiaca feletti ellenőrzésért.
Mexikóban több mint 44 ezer ember halt meg azóta, hogy Felipe Calderón államfő a hadsereg bevonásával 2006-ban átfogó hadjáratot indított a drogkartellek felszámolására.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06