Hiteles, konkrét, de meg nem erősített
Terrorfenyegetést kapott az Egyesült Államok
New Yorkkal vagy Washingtonnal kapcsolatos, hiteles, konkrét, de meg nem erősített terrorfenyegetést kapott az Egyesült Államok - közölték csütörtök este amerikai terrorelhárítási tisztségviselők.
2011.09.09 08:00MTIAz értesülés szerda este érkezett. Nem tudják nem komolyan venni, mert annyira konkrét, és mert pusztán néhány nappal a 2001. szeptember 11-i merényletek 10- évfordulója előtt kapták - közölte egy meg nem nevezett tisztségviselő.
A belbiztonsági minisztérium szóvivője csak annyit erősített meg az értesülésből, hogy a fenyegetés konkrét, hiteles, de még meg nem erősített. Hozzátette, hogy az Egyesült Államok az évforduló előtt mindig kap fenyegetéseket.
A Fehér Ház egy magas rangú tisztségviselője pedig közölte, hogy a fenyegetésről értesülvén Barack Obama elnök utasította a terrorelhárítást: kettőzzék meg erőfeszítéseiket a veszély elhárítására.
Kapcsolódó írások:
- Közeleg szeptember 11. - Terrortámadás készült Berlinben?
- Terrorizmus - a rettegés árnya: mit tanult meg Európa?
- Szeptember 11.: jól érzik magukat az amerikai muszlimok
- Szeptember 11. - éberséget sürget a német belügyminiszter
- A CIA tíz év alatt félkatonai "gyilkoló gépezetté" alakult
- Szeptember 11.: fokozott készültségben az Egyesült Államok
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06