"Túl régóta tart az erőszak" Szíriában
ENSZ-főtitkár: már most túl késő van
Cselekvésre sürgette a nemzetközi közösséget a szíriai helyzettel kapcsolatban Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár.
2011.09.06 11:18MTIItt az ideje, hogy az ENSZ-tagállamok egységesen lépjenek föl, és hozzanak "következetes intézkedéseket" Szíria ügyében - mondta a diplomata kedden új-zélandi látogatásán.
Noha nem szólított föl katonai beavatkozásra, a világszervezet főtitkárának ez volt a leghatározottabb figyelmeztetése azóta, hogy március közepén kirobbant a szíriai belpolitikai válság.
Túl régóta tart az erőszak az arab országban, Bassár el-Aszad elnöknek haladéktalanul "döntő lépéseket" kell tennie, "Valójában már most túl késő van - fogalmazott az ENSZ-főtitkár. - Ahogy telnek a napok, egyre több ember hal meg Szíriában."
Mint mondta, utoljára augusztus 17-én beszélt személyesen Aszaddal. Akkor elmondta neki, hogy riasztónak tartja azokat a jelentéseket, miszerint a szíriai karhatalom erőszakot alkalmaz a civilek ellen.
Az ENSZ adatai szerint több mint 2200-an vesztették életüket Szíriában az öt hónapja tartó rendszerellenes megmozdulásokban, és emberjogi aktivisták szerint több mint tízezer embert vettek őrizetbe.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06