Nagy gondot okoznak a hurrikánok
Irene kiűzte az amcsikat a keleti partról
Észak-Karolinától a kanadai határnál fekvő Massachusetts államig, a világ egyik legsűrűbben lakott partvonalán van készültség a szeszélyes Irene hurrikán miatt. Utoljára 20 éve történt ilyen. Ráadásul a Csendes-óceánon egyszerre két forgószél is tombol.
2011.08.27 12:05ma.huA katasztrófajelző rendszerek szerint jelenleg 20 kilométer per órás sebességgel halad előre Irene, az Észak-Amerikai kontinens keleti partján, melynek eredményeként kétmillió embernek kellene elhagynia otthonát, biztonságosabb menedéket keresve a tomboló hurrikán elől.
Kifejezetten veszélyeztetett területnek számítanak New York alacsonyabban fekvő városrészei: Manhattantől Long Islanden át New Jerseyig – a térségből összesen csaknem egymillió ember kényszerült átmeneti szállásra.

Az elmúlt húsz évben nem kellett ennyi óvintézkedést megtenni egy hurrikán miatt: bezárják az USA legnagyobb metróhálózatát és a New York-i és a New York környéki repülőteret is. A hurrikánnal érkező viharos szél és heves eső ugyanis nem csak a föld alatti alagutakat áraszthatja el; hanem gondokat okozhat többek között a washingtoni és a bostoni repülőtereken is.

A 157 kilométer per órás forgószelet jelenleg kettes erősségűre minősítették vissza, de így is elérhetik a 194 km/h erősséget a legnagyobb széllökései.
Mint ismeretes, Irene már megmutatta kellemetlen oldalát Puerto Ricótól a Dominikai Köztársaságon át egészen a Bahama-szigetekig – súlyos károkat hagyva maga után.

A Csendes-óceánon jelenleg hármas fokozatú tájfun tombol. A Nanmadol óránként 9 kilométert halad, ám 204 km/órás széllel fúj, széllökései pedig elérhetik az óránkénti 250 kilométeres sebességet is. Az előrejelzések szerint a szélvihar tartja magát: még augusztus 31-ére is vészjelzést adtak ki a hatóságok.
Hasonló várható a trópusi viharként induló Talastól is, mely lassan, óránkénti 4 kilométeres sebességgel fejlődik kettes erejű tájfunná a hó végére.
