Negyven nap haladékot kaptak
Pakisztán 250 amerikai nagykövetségi alkalmazott visszahívását követeli
Az amerikai nagykövetség, a konzulátusok és az országban működő néhány amerikai szervezet mintegy 250 alkalmazottjának visszahívását követelik a pakisztáni hatóságok az amerikai kormányzattól lapértesülés szerint.
2011.08.24 09:29MTIA pakisztáni fél már átadta az Egyesült Államok nagykövetségének a vonatkozó írásos dokumentumot. A listán szereplő amerikaiaknak negyven napon belül kell elhagyniuk Pakisztánt – írta szerdán a Nation című befolyásos pakisztáni újság a hadseregre és a titkosszolgálatokra hivatkozva.
Az iszlámábádi amerikai nagykövetség azonban kétségbe vonta a lapértesülés hitelességét. "Ez az információ nem felel meg a valóságnak"- közölte a helyi médiával a diplomáciai képviselet szóvivője.
A Nation úgy tudja, hogy a pakisztáni hatóságok azután szánták el magukat erre az intézkedésre, hogy május 2-án a pakisztáni Abbotábádban amerikai kommandósok megölték Oszama bin Ladent, az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat vezetőjét.
Az incidens után Iszlámábád határozott tiltakozását fejezte ki Washingtonnak, mivel az akciót nem egyeztették a pakisztáni féllel. Pakisztán területi épségének súlyos megsértésével vádolta meg az Egyesült Államokat, a kommandós akció minden korábbinál súlyosabb válságot okozott a két ország viszonyában, amelyet máig sem sikerült rendezni.
Kapcsolódó írások:
- Bomba robbant egy pakisztáni mecsetben
- Árad, csobog a vérpatak Pakisztánban - egy nap alatt 33 halott
- "Kadhafi napjai meg vannak számlálva"
- Tálibokat öltek a pilóta nélküli gépek Pakisztánban
- Hiába kérték az amcsik: Pakisztán megmutatta Kínának a különleges helikoptert
- Otthonából raboltak el egy amerikait Pakisztánban