További 21 illegális vendégmunkás állapota súlyos
54 mianmari bevándorló fulladt meg Thaiföldön egy hűtőkamionban
Legkevesebb 54 mianmari illegális bevándorló fulladt meg, amikor egy hűtőkamionban megpróbált Thaiföldre jutni - közölte csütörtökön a rendőrség.
2008.04.10 09:03MTIA járműre Thaiföld déli részén találtak rá. További 21 illegális vendégmunkás állapota súlyos. A 6 méter hosszú, 2,2 méter széles járműben összesen 121-én utaztak összezsúfolódva - közölte Kraithong Csanthongbai, Ranong tartomány rendőrfőnöke, ahol a holttesteket szerda este megtalálták. A halottak között 37 nő és 17 férfi volt. A kamion sofőrje elmenekült.
A rendőrfőnök szerint a tragédiát az okozhatta, hogy a sofőr elmulasztotta bekapcsolni a jármű hátsó részében a légkondicionálást. A kamiont egyébként fagyasztott tengeri hal szállítására használták.
A túlélők elmondták, hogy halászhajóval érkeztek Ranongba, ahonnan a kamionnal akarták őket Phuketre szállítani. Thaiföldön körülbelül egymillió mianmari dolgozik hivatalosan, de becslések szerint a feketemunkások száma ennek a többszöröse.