A nemzeti megbékélést tűzte ki célul

Megkezdte a munkát Thaiföld első női miniszterelnöke

A nemzeti megbékélésért kíván dolgozni Jinglak Sinavatra, aki hétfőn hivatalosan is Thaiföld első női miniszterelnöke lett.

2011.08.08 17:15MTI

A július 3-i választásokon győztest ellenzéki Pheu Thai párt kormányfőjelöltjét a parlament pénteken szavazta meg. Kinevezését Bhumibol Aduljadedzs király hétfőn hagyta jóvá.
   
A párt központjában tartott rövid ünnepségen a korábban üzletasszonyként dolgozó politikus hangsúlyozta, hogy minden tudását és képességét a nemzet megbékélésére és az egység létrehozására fogja felhasználni, a kitűzött célért pedig keményen fog dolgozni.
   
Az újonnan kinevezett thaiföldi kormányfő fivérét, Thakszin Sinavatra volt miniszterelnököt 2006-ban katonai puccsal távolították el a hatalomból. Távozása után hatalmi harc alakult ki az elűzött politikus támogatói és ellenzői között, amely az ország megosztottságához vezetett.
   
A Pheu Thai abszolút többséget szerzett a parlamenti választásokon, az 500 tagú törvényhozásban 265 mandátumot szerzett. Az Abhiszit Veddzsadzsiva leköszönő miniszterelnök vezette Demokrata Párt 159 képviselőt küldhetett a parlamentbe.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.