A karhatalom az ő utasítására lőtt?

Megkezdődött a volt egyiptomi elnök pere

Megkezdődött Hoszni Mubarak volt egyiptomi elnök pere szerdán Kairóban a rendőrakadémia épületében.

2011.08.03 10:19MTI

Az állami televízió felvételein látható volt, hogy a tárgyalás kezdetén a hatalmától megfosztott államfőt kerekes hordágyon tolták be a vádlottak számára kijelölt, vasráccsal elkerített területre, ahol már ott tartózkodott két fia, valamint Habíb al-Adli volt belügyminiszter és hat magas rangú rendőrségi vezető.

Mubarakot korrupcióval vádolják és azzal, hogy a karhatalom az ő utasítására lőtt a kormányellenes tüntetők közé a január-februári egyiptomi népfelkelés idején.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.