Tűzijátékot akart?
Elkaptak egy finn fiatalt bomba-alapanyaggal
Tíz kiló műtrágyát rendelt, azt állítja, tűzi játékozni akart. Lehet. Mindenesetre nincs köze Breivikhez.
2011.07.29 00:37ma.huA finn rendőrség letartóztatott egy 18 éves férfit, a fiatal ugyanis 10 kilogramm műtrágyát rendelt Lengyelországból robbanóanyag előállításához – adták hírül finn lapok.
A gyanúsítottnak állítása szerint azért volt szüksége az ammónium-nitrátra, hogy pirotechnikai elegyet hozzon létre házi tűzijáték elkészítéséhez – a nagy mennyiség pedig a szorgos gyakorláshoz kellett volna neki.
A finn nemzeti nyomozóhatóság szerint ez a nagy mennyiség lett nekik gyanús, a műtrágya ugyanis nem csak a növényeknek tesz jót, hanem magas nitrogéntartalmának (34,4%) köszönhetően kiváló robbanóanyag.
A fiatalt Finnország déli részén fogták el, Lahti városában, miután otthonában eredménytelenül próbálták elérni. Jó néhány dolgot felfoglaltak, amelyekről szintén azt tartják: alkalmasak robbanószerkezet gyártásához.
A rendőrség szerint az esetnek nincs köze a norvég mészárláshoz.

Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06