Bombák csapódtak a líbiai fővárosba
Ismét lecsapott a NATO Tripolira
Külföldi tudósítók a helyszínről jelentették: a NATO harci repülőgépei szombat hajnalban ismét bombázták a líbiai fővárost, Tripolit.
2011.07.23 08:19MTILegalább öt nagy erejű robbanás rázta meg a városközpontot, a beszámolók szerint azt a környéket, ahol Moammer el-Kadhafi líbiai vezető rezidenciája van. A rezidencia már több tucatnyiszor volt NATO-légicsapás célpontja a líbiai légi hadműveletek márciusi kezdete óta.
A líbiai állami televízió azt jelentette katonai forrásokra hivatkozva nem sokkal a detonációk után, hogy a NATO "jelenleg polgári célpontokat bombáz Tripoliban".
A NATO rendszerint azzal indokolja a Tripoli központjában lévő Báb-el-Azizíja komplexum bombázását, hogy az ottani kormányzati épületekben zajlik a líbiai nép elleni hadműveletek tervezése.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa márciusban elfogadott határozatában két célból tette lehetővé erő alkalmazását az észak-afrikai arab országban: a repüléstilalmi övezet betartatása és a líbiai polgári lakosság megoltalmazása érdekében.