A rendőr karját csuklójánál amputálni kellett

Pokolgép robbant Szocsiban Bush elutazása után

Pokolgép robbant vasárnap este Szocsiban, nem sokkal George Bush amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök csúcstalálkozója után. A detonációban súlyosan megsebesült egy rendőr.

2008.04.07 09:01MTI

Az orosz média szerint egy helyi lakos Szocsi egyik mozijánál egy pad alatt gazdátlan táskára figyelt fel. A tárgy szemlézése közben robbanás történt, az eljárást végző rendőr súlyosan megsebesült: mindkét karját csuklójánál amputálni kellett, ezenkívül hastáji sebesüléseket is szenvedett. A hatóságok vizsgálják, hogy milyen robbanószerkezet lépett működésbe.

A robbanás nem sokkal azután történt, hogy befejeződött Szocsiban az orosz-amerikai csúcstalálkozó a város peremén található Putyin-villában. A robbanás idején George Bush már nem volt a fekete-tengeri üdülővárosban.

Az orosz sajtó ezzel kapcsolatosan emlékeztet arra, hogy 2014-ben Szocsiban tartják a téli olimpiát. A város alig néhány órás útra van Csecsenföldtől, ahol a lázadók időnként pokolgépes támadásokat hajtanak végre az orosz biztonsági erők ellen.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.