Bűnös a Nemzeti-szocialista Közösség
Eltélték az orosz neofasiszta gyilkosokat
Bűnösnek mondta ki több gyilkosságban a Nemzeti-szocialista Közösség elnevezésű betiltott szervezet több tagját a moszkvai körzeti katonai bíróság hétfőn.
2011.07.11 13:05MTIAz ügyészség életfogytiglani szabadságvesztést kért a 13 vádlottra, akiket több tucat gyilkossággal és terrorcselekményre tett kísérletekkel, szélsőséges szervezet alapításával, illetve abban való részvétellel és a nemzetiségek közötti gyűlölet szításával vádolnak.
A védelem állította, hogy mindannyian ártatlanok, és felmentésüket indítványozta.
Az ügyet azért tárgyalta katonai bíróság, mert az elkövetők egyike katona, aki korábban megszökött az egységétől.
A vádlottak között van a februárban szélsőségesség miatt az ügyészség indítványára betiltott Nemzeti-szocialista Közösség feltételezett vezetője, Lev Molotkov is. Egyelőre nincs hír arról, hogy mikor hirdet ítéletet a bíróság.