Kritikus szakasz a fejlődésben
Peking szerint Kína és Európa közös kihívások előtt áll
A kínai külügyminiszter szerdán Ven Csia-pao (Wen Jiabao) kínai miniszterelnök három európai országot érintő körútjának végén azt hangoztatta: Kína, valamint Európa egyaránt a kommunikáció és az együttműködés szorosabbra fűzését szeretné.
2011.06.29 18:27MTIA bizonytalanság és instabilitás jellemezte összetett nemzetközi helyzetben Kína és Európa egyaránt saját fejlődésének kritikus szakaszában van, s eközben a világgazdaságban azonos kihívásokkal kell szembenézniük, s osztoznak a felelősségben - állapította meg Jang Csie-cse (Yang Jiechi). Jang a magyarországi látogatáshoz kapcsolódóan kiemelte a hosszú ideje tartó, mély, hagyományos barátságot, a kölcsönös bizalmat, azt az alapot, amely kedvez az együttműködésnek.
Magyarország Kína legnagyobb befektetési célországává és kiemelkedő kereskedelmi partnerévé vált Kelet-Közép-Európában - állapította meg Jang, s beszámolt arról, hogy Ven felajánlotta, hogy Kína magyar államkötvényeket vesz, továbbá 1 milliárd euró értékben külön hitelt biztosít vegyesvállalatok létrehozásához. A kínai kormányfő Budapesten úgy vélte, hogy szabad kezet kellene kapniuk a két ország vállalkozói tanácsainak, hogy elősegítsék a személy- és információcserét, s folyamatosan - 2015-ig 20 milliárd dollárra - növeljék a kétoldalú kereskedelmi forgalmat.
Elhangzott, a miniszterelnöki látogatás idején 1,8 milliárd dollár értékben Magyarországon együttműködési megállapodásokat írtak alá beruházásokról, valamint az infrastruktúrát, a pénzügyi ágazatot, valamint a logisztikai és a kulturális területeket érintő befektetésekről.
Ven a külügyminiszter beszámolója szerint magyar fiatalokat hívott meg Kínába, s ígéretet tett arra, hogy felgyorsítják a nemzeti kulturális központok építését mindkét országban.
Jang ismételten hangsúlyozta, hogy Kína nagy figyelmet szentel az Európához fűződő kapcsolatainak fejlesztésére, s megjegyezte: Magyarország, Nagy-Britannia és Németország, a három ország, ahol a miniszterelnök most járt, mindegyike "kiemelkedő erő a kínai-európai baráti együttműködés elősegítésében".
Ven körútja alkalmával hangsúlyozta, hogy Európa és a kínai gazdaság kiegészítik egymást, s kitért arra is, hogy a feleknek tiszteltben kell tartaniuk egymást, bízniuk kell a másikban,s az egyenlőség alapján kell párbeszédet folytatniuk, tágabb értelmet kell adniuk az átfogó stratégiai partnerségnek.
Kína Európa szuverén adósságválságához pozitívan áll hozzá, s bízva Európa gazdasági megújulásában, kész vele együtt szembenézni a kihívásokkal - idézte Ven Csia-paót a kínai külügyminiszter.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06