Távol akarják tartani

Timosenko-per: az ügyvéd a volt kormányfő elleni eljárások egyesítését kéri

Julija Timosenko védelmének kérésével folytatódott szombaton a volt ukrán kormányfő elleni per a kijevi pecserszki kerületi bíróságon.

2011.06.25 13:35MTI

A védelem a volt kormányfő ellen indított két bűnvádi eljárás egyesítését kérte. Timosenkót azzal vádolják, hogy hivatali hatalmával visszaélve 2009-ben Oroszországgal előnytelen gázszállítási szerződéseket kötött. A főügyészség azzal is megvádolta, hogy az üvegházhatású gázkibocsátási kvóták eladásából származó bevétel egy részét nem az előírt célokra, hanem költségvetési kiadások fedezésére használta fel.

A per pénteken kezdődött a kijevi bíróságon: Timosenko tagadta az ellene felhozott vádakat, és azzal vádolta meg Viktor Janukovics elnököt, hogy így akarja távolt tartani őt a jövőre esedékes parlamenti és a 2015-ös elnökválasztástól.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.