Négyen megsérültek
Mentő és teherautó ment egymásba Törökszentmiklós és Fegyvernek között
A rendőrség közölte: mentőautó és tehergépkocsi ütközött össze kedd reggel a 4-es út 120-as kilométerszelvényének közelében, Törökszentmiklós és Fegyvernek között.
2011.04.12 08:06MTIA balesetben négyen súlyosan megsérültek.
Szabó Zita, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője elmondta: a baleset a főút törökszentmiklósi elkerülő szakaszán történt. Az eddigi információk szerint a mentőautó egy tehergépkocsi előzésébe kezdett, majd összeütközött egy szemből érkező másik teherjárművel.

A mentőautó az árokba csapódott, a benne utazó négy ember – egy beteg és a személyzet három tagja – nyolc napon túl gyógyuló, súlyos sérüléseket szenvedett. A rendőrség úgy tudja, hogy a gépkocsivezetőt a helyszínen újra kellett éleszteni.
A nem sokkal reggel fél hat után bekövetkezett baleset másik résztvevője egy román rendszámú, bútorlapot szállító teherautó volt, amelynek sofőrje sértetlenül úszta meg az ütközést - mondta el Bakó Tibor őrnagy, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletese.
A mentés jelenleg is tart, a helyszínre mentőhelikopter érkezett. A 4-es út érintett szakaszát teljes szélességében lezárták, a forgalmat Törökszentmiklós irányába, a régi 4-es út felé terelik.