Mint az őrült, ki letépte

Árad a Duna: lezárják a rakpartokat

Hétfőn a késő délutáni órákban kerülhet sor a budai és a pesti alsó rakpart első szakaszos lezárására a Duna vízállásának emelkedése miatt - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) hétfőn az MTI-vel.

2011.01.17 12:45MTI

A közlemény szerint a BKK és a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Zrt. munkatársai folyamatosan figyelik a Duna vízállását annak érdekében, hogy a lehető legtovább közlekedhessenek járművek a budai és a pesti alsó rakparton.

Az elmúlt évek tapasztalata alapján a rakpartok első, részleges lezárását 640 centiméteres Duna vízállásnál kell megtenni. Már ennél alacsonyabb vízállásnál is megjelenhetnek vízfoltok a rakparton, mivel a víznyelőkből fel-fel törhet a víz az útpályára, de a folyamatos forgalmat ez még nem zavarja.

A forgalombiztonság növelése érdekében vasárnap 19 órától a budai oldalon a Margit hídtól az Árpád híd felé, a pesti oldalon pedig a Parlament és a Margit híd között 30 kilométer/órás sebességkorlátozást vezettek be.

A hajnali óráktól az FKF Zrt. útellenőrei folyamatosan figyelik a rakpartokat, és ha a vízszint átlépi a kritikus szintet, azonnal jelzik a kezelő Fővárosi Önkormányzatnak, amely ezután elrendeli a részleges, majd szükség esetén a teljes lezárást.

Az BKK arra kéri az érintetteket, hogy a rakparton parkoló járművüket vigyék biztonságos helyre. Felhívják a közlekedők figyelmét arra is, hogy a rakpartok várható lezárása, valamint az uniós elnökséghez kapcsolódó forgalmi korlátozások miatt torlódások várhatók a fővárosban.

Elérte az áradó Duna víze a rakpartot a Lánchíd alatti sétányon.(fotó: MTI)


Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.