Alkalmi pénzváltót tett felelőssé
Hamis eurókat fizetett be a bankban az exbróker
Pénzhamisítási ügyben kezdődött tárgyalás szerdán a Budakörnyéki Bíróságon. A vád szerint a gyanúsított házilag gyártott eurókat tett be bankszámlájára, az ügyvéd viszont állítja: jóhiszeműen járt el védence, s nem tudta, hogy hamis bankókról van szó.
2010.12.15 13:23MTIAmint a vádiratból kiderült, T. Gábor 37 éves vállalkozó, aki korábban brókerként tevékenykedett, 2007 februárjában a CIB Bank dunakeszi fiókjában 499 darab hamis 200 eurós bankjegyet fizetett be az ott vezetett számlájára.
A pénzt átvevő alkalmazott nem vette észre, hogy hamis pénzről van szó, a bankókat átpörgette a számológépen, majd elfogadta a pénzügyi akciót. A vádlott a már a számláján lévő összeget röviddel rá telefonon forintra váltotta át, s ezt követően különböző helyekre, barátainak, üzlettársainak utaltatta át.
A bank belső ellenőrzése csak napok múlva jelezte, hogy gyanús bankjegykről van szó. A Magyar Nemzeti Bankot kérték fel az ellenőrzésre, s ekkor derült ki a turpisság. T. Gábort letartóztatták, három hónapot töltött előzetesben, nehogy módja legyen szökni, vagy a bizonyítékokat eltüntetni.
A vádlott viszont ártatlannak vallja magát. Mint a bíróságon előadta, a befizetés napján a Keleti pályaudvar parkolójában egy bizonyos Ahmed nevű alkalmi pénzváltótól előzetes tárgyalás eredményeként vásárolta meg a kedvező ár miatt vonzónak tűnő valutát. Nem is gyanította, hogy hamis pénzt vesz át. A pénzügyi szakértő értékelése szerint a bankók közepes minőségű hamisítványok.
A rendőrség T. Gábor számítógépét lefoglalta, otthonát átkutatták, de nem találtak pézhamisításra utaló nyomokat. Zamencsik Tamás, a vádlott ügyvédje az MTI-nek elmondta, pénzhamisításért 2-től 8 évig terjedhet a kiszabható büntetés, ám álláspontja szerint a törvény csak abban az esetben alkalmazható, ha az érintett által tudottan elkövetett cselekményről van szó.
A bíró bejelentette: a bűnügyben a következő tárgyalásra tanúk meghallgatásával, jövő év április 4-én kerül sor.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06