Csúszik, koccan
Három balesetet okozott a havazás az M3-as autópályán
Három baleset történt a csúszós úton az M3-as autópályán szerdán, röviddel egymás után - tájékoztatta a rendőrség az MTI-t.
2010.12.01 14:42MTIAz egyik a Budapest felé vezető szakaszon, az M3-as autópálya geleji pihenőnél, itt egy autó megcsúszott és további hat jármű csúszott egymásba. Egy órán át fél pályán haladt csak a forgalom, anyagi kár keletkezett, személyi sérülés nem történt - ismertette Egyedné Novodonszki Éva, a Borsod megyei rendőr-főkapitányság szóvivője.
A másik baleset röviddel ezután történt az M3-as és az M30-as elágazásánál, ahol egy személyautó megcsúszott és a szalagkorlátnak csapódott.
Nem sérült meg senki - tette hozzá.
A harmadik baleset Mezőkeresztes közelében történt. Ott egy személyautó csúszott az árokba, nem sérült meg a vezető, a kocsit pedig kimentették. A Magyar Közút Zrt. Borsod megyei igazgatósága az MTI-t arról tájékoztatta, hogy az egész megye területén havazik, minden gépük dolgozik a térségben, és a szóróanyag mennyiségét is megemelték a nagyobb hatásfok érdekében.
A helyi meteorológiai szolgálat közlése szerint mintegy 10 centiméteres a hó vastagsága Miskolcon és környékén, és Borsod-Abaúj-Zemplén valamennyi részén intenzíven havazik.