Szikra a Szpáhi utcában
Világháborús bombát találtak a II. kerületben - hat háztömböt kiürítenek
Csaknem száz kilogrammos rombolóbombát találtak hétfőn a fővárosban, a II. kerületi Szpáhi utcában; hat háztömbből kiköltöztetik a lakókat kedd reggel - közölte a Honvédelmi Minisztérium sajtóirodája az MTI-vel.
2010.10.18 17:24MTIA közlemény szerint egy óvoda és bölcsőde is működik a Szpáhi utca 25.-ben található háztömb mögött, ahol bejelentést követően bombát találtak hétfőn a Magyar Honvédség tűzszerészei.
A lakóknak a hatástalanítás idejére el kell hagyniuk lakásukat kedd reggel 9.00 órától. A rendőrség, illetve a katasztrófavédelem munkatársai hétfőn végigjárják a lakásokat, és tájékoztatják az érintett lakosságot az ideiglenes kiköltöztetés pontos időpontjáról, körülményeiről.
Az érintett épületek környékét, hat háztömböt, valamint a mögötte lévő bölcsődét és óvodát kedd reggel 9.00 órakor kezdik kiüríteni.
A tűzszerészek várhatóan 10.00 órakor kezdhetik meg a mentesítést, a gyújtót a helyszínen eltávolítják, a bombát pedig a tervek szerint központi gyűjtőhelyre szállítják - áll a közleményben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06