Mesterházy nyaralójában kutakodtak
Megtalálták a rejtélyes BKV-iratok rejtekhelyét?
Két napon át tartó házkutatás során újabb, bizonyító erejű iratokat, adathordozókat találtak a nyomozóügyészek a BKV-ügy két gyanúsítottjának balatoni nyaralóiban. Mesterházy Ernő szigligeti ingatlanain egy többszintes pincerendszert vizsgáltak át a nyomozók - értesült a HavariaPress.
2010.06.23 17:36HavariaPressA Központi Nyomozó Főügyészség és a Budapesti Rendőr-főkapitányság nyomozói kedden délután fogtak hozzá a 24 órán át tartó házkutatáshoz a Balaton környékén. A BKV-ügyben meggyanúsított Mesterházy Ernő szigligeti, a vár alatti védett területen elterülő öt ingatlanán egy többszintes pincerendszert találtak.
Az ingatlanokon megtartott házkutatás során a BKV-üggyel kapcsolatos iratokat és adathordozókat, számítógépeket foglaltak le.
Lelovics Ottó balatoni nyaralóját is átkutatták a nyomozók, ahonnan szintén iratokat és adathordozókat vittek magukkal.
A nyomozati cselekményekre azért volt szükség, mert felmerült a gyanú, hogy a BKV-ügy egyes gyanúsítottjai bizonyítékokat rejtegetnek a nyomozóhatóság elől.
Kapcsolódó írások:
- Kritikussá vált a BKV finanszírozása
- Egymilliós közbeszerzési bírság a BKV-nak
- Kínai mozgólépcső német termékként került a BKV-hoz
- 163 milliós kárt okozott a BKV-nak a "beajánlott" takarítócéggel
- A BKV volt jogi igazgatója pénzt csúsztatott, ahol csak lehetett
- Előzetes helyett otthon hűsöl a BKV volt informatikai igazgatója