Gázpalackok robbantak a házban
Kigyulladt egy családi ház Dunakeszin, egy égési sérült van
Tizenegy vízsugárral sikerült eloltani szombat hajnalban, 1 óra után azt a tüzet Dunakeszin, mely előző este lobbant lángra egy családi házban - tájékoztatta az MTI-t Molnár Péter, a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság szóvivője.
2008.03.01 08:54MTIMint elmondta, a 80-100 négyzetméteres, Munkás utcai, tetőtér-beépítéses családi ház teljes területén, a földszinttől a tetőtérig pusztító tüzet, melyet időközben 4-esről 2-es fokozatúnak minősítettek át, 80 tűzoltó oltotta, akik 22 gépjárművel érkeztek a helyszínre. Azért volt szükség ilyen nagy erőkre, mert a ház vízhiányos környezetben található. A ház födémszerkezete teljesen átizzott.
Az épületből több robbanás hallatszott, feltehetően PB-gázpalackok robbantak fel. A tűznek egy sérültje van, a ház tulajdonosa, aki az arcán szenvedett másodfokú égési sérüléseket, és füstmérgezés gyanúja is fennáll esetében. Őt a mentők kórházba szállították. A tűz oka egyelőre nem ismeretes. Az égő ház szomszédságában 4 épület szélébe kaptak a lángok, de ezeket a házakat a tűzoltóknak sikerült megvédeniük.
Az égő családi ház udvarán nagy mennyiségű hulladék volt, mely szintén meggyulladt. Szombat hajnalban, a tűz eloltását követően utómunkálatok folynak, melyek előreláthatólag hosszabb időt vesznek igénybe, ezért a tűzoltók várhatóan még szombat délelőtt is a helyszínen lesznek - mondta el Molnár Péter tűzoltósági szóvivő.