Pálinkameghajtású drótszamár
Autópályára dülöngélte magát egy részeg biciklista
Erősen ittas kerékpárost kísértek le a rendőrök az M43-as autópályáról húsvéthétfőn - tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője kedden az MTI-t. A férfi locsolkodásból tartott hazafelé, de - állítása szerint - eltévedt.
2010.04.06 14:50MTISzenti Szabolcs közlése szerint az autópályán haladó biciklisre késő délután a közlekedők mellett a rendőrök is felfigyeltek. Mikor ellenőrizték és megszondáztatták, kiderült, hogy "nagy mértékben" ittas, azaz a szonda 0,9 ezreléket mutatott. Ellene szabálysértési eljárás indult, s akár százezer forintos bírságra is számíthat - mondta a sajtószóvivő.
A megyében végrehajtott fokozott ellenőrzés során a rendőrök hétfő éjfélig hetven ittasan közlekedőt szűrtek ki a forgalomból. Csongrád megyében április 3-a és 5-e között 2842 esetben fújattak szondát a rendőrök. Az ittasságon kapottak közöl tizenketten személygépkocsit, hárman motort vezettek, egy sofőr teherautó volánja mögött ült, míg a többiek kerékpárral közlekedtek.
Négy autóssal szemben büntetőeljárás indult. A megyében csaknem száznyolcvan felvétel készült gyorshajtás miatt, tizenöten nem használták a biztonsági övet, míg ketten kézben tartott mobiltelefonnal közlekedtek.
A razzia során négy körözött személyt is elfogtak, akiket különféle bűncselekmények miatt keresett a rendőrség, illetve a bíróság.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06