Előre kitervelten irtott ki egy családot
Fordulat a tompai mészárlásban: rablógyilkosságot vallott be a gyanúsított
Nem hirtelen felindulásból, hanem előre kitervelten irtott ki egy családot november elején a gyilkossággal gyanúsított 29 éves férfi. A rendőrök megtalálták az elrabolt aranyat és pénzt, mit a gyilkos tette után elásott .
2009.11.28 17:57HavariaPressA 29 éves kelebiai férfi, aki a tompai családnál dolgozott, poligráfos kihallgatása után megtört, s bevallotta, hogy – a korábbi feltételezéssel ellentétben – nem hirtelen felindulásból, hanem értékszerzési céllal ölt. A lemészárolt családtól fél kiló aranyat, 2 és fél millió forintot, valamint 17 ezer eurót vitt el a gyilkosság után. A hazugságvizsgálat után tett vallomásában megjelölte a helyet, ahová a zsákmányt elásta. A rendőrök megtalálták az értékeket.
Mint ismert, november 5-ére virradó éjjel végzett a férfi a Tompa határában lévő lovastanya 65 éves tulajdonosával, annak feleségével és egyik lányával. A meggyilkolt családfő holttestére másik lánya talált rá, majd a helyszínelés során, egy autó csomagtartójából került elő a 61 és a 41 éves nő holtteste. A feltételezett gyilkost két hétig tartó nyomozás után fogták el a rendőrök, jelenleg előzetes letartóztatásban van.
A rendőrség egyelőre nem kívánta megerősíteni a hírügynökség információit, de nem is cáfolták.