Újabb vádak Hunvald ellen
Tíz újabb gyanúsított az ingatlanügyben
Tíz újabb gyanúsítottat hallgatott ki júliusban a Központi Nyomozó Főügyészség a VII. kerületi ingatlanügyben - közölte a főügyészség vezetője szerdán. Hunvald György polgármestert már fontosabb ügyekben intézkedő hivatalos személy által kötelességszegéssel, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett vesztegetéssel is gyanúsítják.
2009.07.29 09:47MTIA különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen, társtettesként, bűnszervezet tagjaként elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények miatt indult büntetőügyben a főügyészség július első felében őrizetbe vette, majd pedig gyanúsítottként hallgatta ki Hunvald György kettős állampolgárságú régi ismerősét, korábbi üzlettársát - írta közleményében Keresztes Imre főügyész.
A férfi a főügyészség szerint megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2003-tól 2008 végéig több millió forint vesztegetési pénzt adott át Hunvald Györgynek, aki ennek fejében VII. kerületi önkormányzati megrendelésekkel látta el az ismerőse érdekeltségébe tartozó céget. Hunvald ismerőse Hunvaldék keszthelyi nyaralóingatlanának kialakítását is több millió forinttal támogatta. A főügyészség szerint megalapozott a gyanú, hogy Hunvald György ismerőse folytatólagosan a kötelesség megszegésére irányuló hivatali vesztegetést követett el.
A gyanúsított tagadta a bűncselekmény elkövetését és panasszal élt a gyanúsításközlés és az őrizetbe vétel ellen, ezt a panaszt azonban a Legfőbb Ügyészség elutasította. A gyanúsítottal szemben a nyomozási bíró lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el. A főügyész közleménye szerint ehhez kapcsolódóan a főügyészség Hunvald György gyanúsítottat kihallgatta, és vele "fontosabb ügyekben intézkedő hivatalos személy által kötelességszegéssel, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett vesztegetés" megalapozott gyanúját közölte.
Hunvald György tagadta a bűncselekmény elkövetését, és panasszal élt az újabb gyanúsítással szemben, ezt azonban a Legfőbb Ügyészség elutasította.
A főügyészség ezen újabb bűncselekményekhez kapcsolódóan - a két gyanúsítottat érintően - több helyszínen házkutatást tartott, amelyek során több releváns bizonyítékot foglalt le. A nyomozást folytató főügyészség szerint a tíz új gyanúsított közül hat "strómanként" működött közre az egyes önkormányzati ingatlanokat megvásárló projektcégekben, mivel csak névlegesen voltak a cégek tulajdonosai, illetve ügyvezetői.
Ezeket az embereket - hasonlóan az ügyben korábban már kihallgatott 5 további "strómanhoz" - közokirat-hamisítás elkövetésével gyanúsítja a főügyészség, mivel közreműködtek abban, hogy valótlan adatok kerüljenek a közhiteles cégnyilvántartásba. A gyanúsítottak közül ketten elismerték a terhükre rótt bűncselekményeket, míg a többiek tagadták. Négy gyanúsított panasszal élt a gyanúsításközléssel szemben.
Keresztes Imre közleménye szerint a 6 "stróman" 3 eddig még ki nem hallgatott megbízóját - akik a korábban már kihallgatott vállalkozóval együtt a háttérben álló tényleges tulajdonosai voltak az egyes önkormányzati ingatlanokat megvásárló projektcégeknek - felbujtóként elkövetett közokirat-hamisítás miatt vonta eljárás alá a főügyészség.
Mindhárom gyanúsított tagadta a terhére rótt bűncselekmény elkövetését és panasszal élt a gyanúsítással szemben. A közlemény emlékeztet rá: az ügyben eddig összesen 16 önkormányzati ingatlan értékesítésével, 346 millió forint vesztegetési pénz átadásával, több önkormányzati lakással, illetve családtag részére történő "jövedelem-kiegészítéssel" kapcsolatban történtek gyanúsításközlések. Az ügyben szereplő gyanúsítottak a VII. kerületi önkormányzatnak - a nyomozás eddigi adatai szerint - összesen mintegy 970 millió forint kárt okoztak és további 1,6 milliárd forint kár okozását kísérelték meg.
A Központi Nyomozó Főügyészség eddig összesen 21 gyanúsítottat hallgatott ki az ügyben, amely eljárás jelenleg is széles körben folyik. A főügyészség korábban a február 12-e óta előzetes letartóztatásban lévő erzsébetvárosi polgármestert, Hunvald Györgyöt kötelesség megszegésére irányuló hivatali vesztegetéssel, nagyobb vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel, folytatólagosan elkövetett magánokirat-hamisítással és csalással gyanúsította meg.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06