A mentősök megvizsgálták: nem volt életveszélyben
Három kórházat megjárt, majd elhunyt
A pomázi pszichiátriára vittek egy gyomorvérzéses férfit a mentők Budapestről. Miután eszméletét vesztette, átvitték a Margit Kóházba, majd onnan még a János Kórházba is átszállították egy vizsgálatra, majd vissza.
2008.02.05 09:52hírTVDélelőtt 10 óra előtt esett össze az utcán, de csak este hétkor műtötték meg. Egy hétig kómában volt, vasárnap 44 éves korában hunyt el. A VIII. kerületben lakott, és alig pár méterre a házától esett össze L. János január 26-án. Felesége lement hozzá, és együtt hívták a mentőket. Pomázra, a pszichiátriai osztályra szállították, mert szentendrei lakcím volt az igazolványában.
A beteg ott vesztette el az eszméletét, amely után a Margit kórházba szállították Budapestre. A mentőszolgálat szóvivője a pomázi utat azzal magyarázta, hogy a mentősök megvizsgálták a beteget, és nem volt életveszélyben, ezért történhetett az, hogy nem a legközelebbi kórházba vitték.
A család szerint a férfi többször hasi fájdalmakra panaszkodott, a Margit kórházban viszont a mentősök egyetlen tünetként a zavart tudatállapot jelölték meg. A Margit Kórházban ezért koponya CT-t kért az orvosa, amit csak a János Kórházban tudnak elvégezni, ezért át kellett szállítani. A CT negatív lett, mire visszavitték vért hányt. Orvosa szerint ez volt az első tünet, ami gyomorvérzésre utalt.
Nagyon gyors lefolyású volt a beteg állapotromlása, amint észleltük a gyomor bélrendszer vérzésre utaló tüneteket, a szükséges vizsgálatok és a párhuzamosan folyó kezelés azt célozta, hogy mielőbb olyan állapotba juttassuk a beteget, hogy az életmentő műtétet mielőbb el lehessen végezni – nyilatkozta Dr. Rőth Tibor, a Margit Kórház osztályvezető főorvosa.
A 44 éves férfi este hétkor került műtőbe, a vérzést elállították, de addigra az agya már olyan hosszú ideje nem kapott oxigént, hogy kómába esett. 8 nap múlva, vasárnap meghalt. A család vizsgálatot kér, és perre készül.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06