A mentősök megvizsgálták: nem volt életveszélyben

Három kórházat megjárt, majd elhunyt

A pomázi pszichiátriára vittek egy gyomorvérzéses férfit a mentők Budapestről. Miután eszméletét vesztette, átvitték a Margit Kóházba, majd onnan még a János Kórházba is átszállították egy vizsgálatra, majd vissza.

2008.02.05 09:52hírTV

Délelőtt 10 óra előtt esett össze az utcán, de csak este hétkor műtötték meg. Egy hétig kómában volt, vasárnap 44 éves korában hunyt el. A VIII. kerületben lakott, és alig pár méterre a házától esett össze L. János január 26-án. Felesége lement hozzá, és együtt hívták a mentőket. Pomázra, a pszichiátriai osztályra szállították, mert szentendrei lakcím volt az igazolványában.

A beteg ott vesztette el az eszméletét, amely után a Margit kórházba szállították Budapestre. A mentőszolgálat szóvivője a pomázi utat azzal magyarázta, hogy a mentősök megvizsgálták a beteget, és nem volt életveszélyben, ezért történhetett az, hogy nem a legközelebbi kórházba vitték.

A család szerint a férfi többször hasi fájdalmakra panaszkodott, a Margit kórházban viszont a mentősök egyetlen tünetként a zavart tudatállapot jelölték meg.  A Margit Kórházban ezért koponya CT-t kért az orvosa, amit csak a János Kórházban tudnak elvégezni, ezért át kellett szállítani. A CT negatív lett, mire visszavitték vért hányt. Orvosa szerint ez volt az első tünet, ami gyomorvérzésre utalt.

Nagyon gyors lefolyású volt a beteg állapotromlása, amint észleltük a gyomor bélrendszer vérzésre utaló tüneteket, a szükséges vizsgálatok és a párhuzamosan folyó kezelés azt célozta, hogy mielőbb olyan állapotba juttassuk a beteget, hogy az életmentő műtétet mielőbb el lehessen végezni – nyilatkozta Dr. Rőth Tibor, a Margit Kórház osztályvezető főorvosa.

A 44 éves férfi este hétkor került műtőbe, a vérzést elállították, de addigra az agya már olyan hosszú ideje nem kapott oxigént, hogy kómába esett. 8 nap múlva, vasárnap meghalt. A család vizsgálatot kér, és perre készül.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.