Egyszerűen lepufantotta játszótársát
Borzalom! Ötéves kisfiú gyilkolt meg egy hatévest
Egy ötéves kisfiú véletlenül megölte apja vadászfegyverével hatéves barátját az oroszországi Irkutszk közelében, a szintén távol-keleti Leszozavodszk egyik elővárosában pedig egy tízéves kisfiú vesztette ugyanígy életét - a két szomorú esetről pénteken adott ki közleményt a rendőrség.
2009.05.15 18:55MTIAz Angarai járásban lévő Ivanovka faluban egy ötéves kisfiú meghívta egy évvel idősebb barátját, hogy számítógépen játszanak. Játék közben azonban véletlenül megtalálta az ágy alatt apja fegyverét, ráfogta a barátjára és elsütötte.
A fegyver töltve volt, s a fején találta a golyó a hatéves gyereket, aki azonnal meghalt. A fegyver harmincéves tulajdonosa ellen büntető eljárást indítottak.
Leszozavodszk mellett, Pantyelejmonovka településen egy kilencéves és egy tízéves gyerek vendégeskedett hasonló korú barátjánál, aki apja ruhájának a zsebében véletlenül megtalálta a fegyverszekrény kulcsát. Kinyitotta a szekrényt, lőszert tette a fegyverbe, majd azt a szobaajtóhoz szorította, s meghúzta a ravaszt.
A lövedék az ajtó mögött álló gyereket találta el, akit az orvosok minden erőfeszítésük ellenére nem tudtak megmenteni. Az utóbbi ügyben a vizsgálat pénteken még folyt. Oroszországban nagyon sokan vadásznak, s viszonylag gyakoriak a vadászfegyverekkel bekövetkező balesetek.
Kapcsolódó írások:
- Szörnyű képek! Több családtagját lelőtte az ámokfutó
- Akciójelenet Bécsben! Fényes nappal lelőttek egy férfit
- Gyilkosság a jamaikai kormánypárt kongresszusán
- Lőtt sérülésekbe halt bele egy ember Rigyácon
- Lelőttek egy férfit Gyönk közelében
- Szlovákiában autós üldözés közben lelőttek a rendőrök egy 16 éves fiút
- Lelőtte hitelezőjét és annak kilencéves kislányát egy 23 éves ózdi fiatalember