Hiába helyezte szolgálatba magát
Baltával törték egy rendőr orrát Budapesten
Baltával támadtak egy szolgálaton kívüli rendőrre és társára a főváros VIII. kerületében kedd délután; a rendőrt és a vele lévő férfit kirabolták és bántalmazták - mondta Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője.
2009.03.18 07:38MTIA két ismeretlen a VIII. kerületben lévő Köztársaság téren támadta meg a szolgálaton kívüli rendőrt és a vele lévő férfit. A rendőr szolgálatba helyezte magát, de nem sikerült megakadályoznia, hogy az elkövetők bántalmazzák, majd kirabolják őt és társát.
A rendőr orrát baltanyéllel eltörték, a másik férfinak pedig olyan súlyos koponya- és arcsérüléseket okoztak, hogy meg kell műteni. Az elkövetők a sértettek értékeivel, mobiltelefonnal, laptoppal távoztak a helyszínről - részletezte Skoda Gabriella.
Az ügyben a nyomozóügyészség rablás bűntettének gyanúja miatt indított eljárást.
Kapcsolódó írások:
- Tóth Gábor: megalapozatlanok a rendőrséget ért vádak
- Új típusú drogra bukkant a rendőrség
- Morvai Krisztina a parlamenthez fordul, mert bántalmazták a rendőrök!
- Sztálin-könyv és tojások - Négy férfit vezetett el a rendőrség a Kossuth térről
- Meghalt a rendőrrel ütköző autós
- Botozásra készül a rendőrség a nemzeti ünnepen?