A rendőrök további atrocitást nem tapasztaltak
Tatárszentgyörgyi gyilkosság: rettegnek a falubeliek
Nyugodtan telt az éjszaka a tegnap hajnali gyilkosság helyszínén, Tatárszentgyörgyön - mondta az MTI-nek a település polgármestere kedd reggel. A biztonság kedvéért rendőrök járőröztek az utcákon, de esetleges atrocitásra utaló jeleket nem tapasztaltak.
2009.02.24 11:20MTIBerente Lászlóné arról számolt be, hogy a faluban mindenki a miértekre keresi a választ, és fél. A romák attól rettegnek, hogy az ő házuk lesz a soron következő célpont, a többiek pedig attól, hogy romabosszú áldozataivá válhatnak.
Az önkormányzat mindent megtesz az emberek megnyugtatásáért, és az elhunytak családját anyagilag is segíti. A polgármester hétfőn rendkívüli testületi ülést hívott össze, amelyen 50.000 forintos gyorssegély kiutalásáról döntöttek, és a temetés költségeihez is hozzá kívánnak járulni, várhatóan 200.000 forinttal.
Kedden a Vöröskereszt élelmiszercsomagot visz a családnak, és helyi gyűjtés is indult. A polgármester elmondta: a falu lakói körében, mint ahogy az ilyenkor lenni szokott, elkezdődtek a találgatások a gyilkosság lehetséges tetteseiről. A legtöbben - ő maga is - úgy vélik, hogy nem volt olyan éles konfliktus a viszonylag rendezetten élő család és a településen lakó más családok között, ami a gyilkossághoz vezethetett volna, valószínűbbnek tűnik egy "külső, országos szervezet" által végrehajtott támadás.
Belső vizsgálatot rendeltek el a rendőrségen
Vizsgálatot rendelt el Ármós Sándor, Pest megye rendőrfőkapitánya a tatárszentgyörgyi kettős emberölés helyszínén történt rendőri intézkedéssel kapcsolatban - közölte kedden a megyei főkapitányság. A rendőrség honlapján megjelent, szűkszavú közlemény szerint a főkapitány arról is rendelkezett, hogy a település körzeti megbízottja mellett fokozott legyen a rendőri jelenlét Tatárszentgyörgyön.