Tíz éve diákok haltak meg a sítúrán

Deutschlandsbergi buszkatasztófa áldozataira emlékeztek

A tíz évvel ezelőtti deutschlandsbergi buszkatasztrófa áldozataira emlékeztek szombaton a kőszegi Jurisics Miklós Gimnázium előkertjében lévő emlékműnél, majd este ökumenikus szentmisét tartottak - írta hétfői számában a Vas Népe.

2009.01.26 08:57Vas Népe

1999. január 24-én, amikor a magyar diákokat szállító autóbusz balesetet szenvedett, 18 fiatal veszítette életét Ausztriában. Azóta kilencedszer gyűltek össze - a korábbi évekhez képest most jóval nagyobb számban - hozzátartozók, túlélők, barátok, iskolatársak és emlékezők. Mécseseket, gyújtottak meg, virágokat helyeztek el. Némán, tapintható csendben, többen könnyes szemmel. 

A résztvevők közül néhányan Deutschlandsbergbe is elutaztak, és a buszkatasztrófa helyén is meggyújtották az emlékezés lángját - írta a lap.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.