Illegális bevándorlás

Több mint ezerkétszáz határsértőt tartóztattak föl Csongrád megyében

Negyvennégy csoportban 1203 határsértőt - köztük 223 gyermeket - tartóztattak föl a rendőrök a polgárőrökkel együttműködve hétfőn.

2015.08.11 09:13MTI

A megyei rendőr-főkapitányság szóvivője, Jászai Linda közölte, a legnagyobb csoportot késő este Ásotthalom külterületén fogták el, ott szíriai, pakisztáni, indiai, iraki, burmai, bangladesi és kameruni állampolgárok lépték át illegálisan a zöldhatárt.

Hajnalban Röszke külterületén elfogtak három szerb embercsempészt és hét szíriai határsértőt. A megalapozott gyanú szerint az egyik szerb férfi személyautóval várakozott a Kisszéksósi úton, két társa a zöldhatáron keresztül oda kísérte a szíriai állampolgárokat.

A határsértőkkel szemben idegenrendészeti eljárást kezdeményezett a rendőrség.

Országszerte tiltott határátlépés miatt hétfőn 1379 embert fogtak el a rendőrök, nyolc gyanúsítottal szemben embercsempészet, hét esetben közokirat-hamisítás miatt indult büntetőeljárás - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.