A teret lezárták
Emberi maradványokat találtak a Dísz téri lövedékek mellett
A HM háborús kegyeleti főosztályának munkatársai már kint vannak a helyszínen. A tűzszerészi munkálatok befejeztével megkezdik az azonosítást.
2014.11.25 13:04MTIEmberi maradványok is előkerültek kedden délelőtt a budai Vár területén, a Dísz téren talált világháborús lövedékek mellett - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) sajtóügyelete az MTI-vel.
A HM tájékoztatása szerint a háborús kegyeleti főosztály munkatársai is kint vannak a helyszínen. A tűzszerészi munkálatok befejeztével megkezdik az azonosítást.
Korábban Bátyi Edina, a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs altisztje az MTI-vel azt közölte: építési munkálatok közben előbb nyolc Mauser gépkarabély lőszer, majd egy feltételezett tüzérségi lövedék került elő a Dísz téren. A teret lezárták, 17 lakóépületet kiürítettek.



Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06