Gyenesdiás
Perceken múlt az élete a bajba jutott strandolónak
Csütörtökön este, Gyenesdiáson, az Alsó-Gyenesi strandon, nem sokkal a zárás előtt vette észre a strandon szolgáló vízimentő, hogy egy idős férfi bajba került.
2013.08.23 08:07ma.hu
A 72 éves strandoló több úszószivaccsal próbálta magát biztosítani, ám megbillent és teste átfordult, a feje víz alá került.
A VMSZ strandi vízimentője mikor észrevette a kapálózó férfit azonnal a segítségére sietett. Mire odaért, az idős ember már elvesztette eszméletét. Azonnal a partra vitte, ahol gyorsan megvizsgálta.
A bajba jutottnak ekkor már nem volt légzése, ezért értesítette a VMSZ Zánkai Központját, s megkezdte az újraélesztést.
A Központ riasztotta az Országos Mentőszolgálatot, akik mentőautót és mentőhelikoptert küldtek a helyszínre. Az OMSZ munkatársai vették át az idős ember ellátását, majd miután a férfi már kezdett a tudatához térni, kórházba szállították.
Kapcsolódó írások:
- Öt embert kellett hétvégén kimenteni a Velencei-tóból
- Sokkoló videó - A vízimentők orra előtt tépte le a cápa a férfi lábát
- Már csak az üres vitorlást találták meg a Vízimentők
- Bocsánatot kértek a kirúgott vízimentőtől, de ő már nem kért belőle
- Fiatal lány helyett fiút találtak a vízimentők Révfülöpnél
- Vízben maradtak a tűzoltók